Mart 22, 2022

BlueBit Testnet

ile admin

Near Protokol üzerinde çalışan Aurora ağında kurulacak olan DeFi platformunun tesnetin katılıyoruz.

Bu tesnetin ödüllü olduğunu söyleyelim Airdrop ödülü olarak 50.000 BBT (kendi tokeni henüz piyasaya çıkmadı. Testnetler bunun için yapılıyor.) ve hata bildirimleri ile geri dönül yapanlara ise toplamda 200 Aurora ödül dağıtlacaktır. 200 Aurora ödülü için Discord kanalına buradan ulaşarak, tespit ettiğiniz hataları bildirerek katılabilirsiniz.

Airdrop ve ödüle katılmak için Buradaki formu dolduruyoruz.

Aurora hibe alıcısı olan BlueBit Finance, Aurora’da dağıtılan bir getiri toplama protokolüdür. Protokol, kullanıcıların DeFi havuzları için daha güvenli, erişilebilir ve verimli bir şekilde daha fazla verim elde etmelerini sağlayan BlueBit Finance testnetine başlayalım.

Tesnete katılmak için bize metamask cüzdan gerekiyor. Kurulumu ve diğer konular hakkında bilginiz yok ise korkmayın size detaylı anlatım videosunu bırakıyorum.

Metamask cüzdanımız kurulumunu gerçekleştirdik, sıra test ağımızı kurmaya geldi. Bunun size gerekli olan parametreleri veriyorum. Rahatlıkla test ağını kurabilirsiniz.

Ağ Adı: Aurora Testnet

Yeni RPC URL adresi: https://testnet.aurora.dev/

Zincir Kimliği: 1313161555

Para Birimi Sembolü: aETH

Blok Gezgini URL Adresi: https://explorer.testnet.aurora.dev

Test ağımızı da kurduğumuza göre bize artık. Ağda işlemleri yapabilmek için Aurora ağının tokenlerinden lazım.

Bunun için buradan siteye gidiyoruz. Cüzdanımızı bağlıyoruz. Testnet kısmına geçiyoruz. Testnet tokenlerimizi talep ediyoruz.

İşlemlerimiz için test tokenlerimiz hazır. Artık testnet yapacağımız siteye gidiyoruz. Buradan BlueBit Finance sitesine gidebilirsiniz. “Launch APP” butonuna basarak siteye ulaşıyorsunuz.

Metamask cüzdanınızı bağlıyorsunuz. Cüzdanı bağladığınız yerde testnet için kullanacağınız Faucet kısmı var, oradan tokenlerimizi alıyoruz.

İlk olarak Vaults kısmından yada açtığınız sayfada USDC-USDT LP kısmında Aprove ve Deposit yaparak stake ve farming kısımlarını yapıyoruz. Withdraw yapmak için 12 saat beklemeniz gerekiyor.

Airdrop ve ödüller için en önemli kısıma geldik. Burayı dikkatlice yapın. Stake bölümünde Lock BBT kısmını yapıyoruz. Öncelikle elinizde olan BBT tokenleri kilitleyeceğiz, burada kilitleme süresini belirleyin haftalık olarak yada aylık olarak bir anda bir yıl seçmeyin haftalık yapın sonrasında “Extend Lock duration” kısmından süreleri arttırabilirsiniz. Kilitleme kısmında “Lock BBT” butonu ile işlemi yapabilirsiniz.

Son kısıma geldik, bu işlemleri tamamladıktan sonra, ana sayfaya döndüğünüzda biraz bekleyin , CLAIM kısmında birikenleri toplamanız gerekiyor. Oradan “CLAIM” butonuna basarak gelen ödülleri toplayın. Testneti tamamlamış oldunuz.

Bu testneti 31 Marta kadar hergün test tokenleri alarak tekrarlamayı unutmayın.

Herkese bol kazançlı sağlıklı günler dileriz.