Nisan 14, 2022

Cronus Finance Testnet

ile admin

Cronus Finance, Cosmos ekosisteminde çalışan ve EVM uyumlu yani, Ethereum üzerinde çalışabilen IBC protokollü DEX ve AMM olarak hizmet verecektir. Özetlemek gerekirse, Cosmos ekosistemi ile Ethereum ağını birleştiren projelerden biridir.

Cronus Finance Testneti katılmak için, öncelikle Metamask cüzdan kurulumu gereklidir. Aşağıya bıraktığımız videodan detaylı şekilde kurulumunu gerçekleştirebilirsiniz.

Cüzdanımızı kurduktan sonra test ağını ekleyelim;

Evmos Test Ağı

Ağ Adı: Evmos Testnet

Yeni RPC URL adresi: https://eth.bd.evmos.dev:8545

Zincir Kimliği: 9000

Para Birimi Sembolü: tEVMOS

Blok Gezgini URL Adresi: https://evm.evmos.dev

Sıra geldi test tokenlerimizi almaya; Buradan faucet kısmına gidiyoruz ve cüzdan adresimizi kopyalayıp yazarak test tokenlerimizi alıyoruz.

Test tokenlerimizi aldıktan sonra, sıra platformumuza geldi. Buradan platforma gidiyoruz. Cüzdanımızı bağlıyoruz.

İlk adım SWAP;

Tüm merkeziyetsiz borsalarda olduğu gibi swap işlemleri yapıyoruz. Evmos ile tüm paritelerde swap işlemleri yapalım, Birbiriyle de takas işlemlerine devam edebiliriz. Bu testnet için işlem sayınızı oldukça fazla arttırın.

Cosmos ağındaki testnetlerde, genellikle airdrop yapılacaksa işlem sayısı yüksek olana daha fazla gönderiliyor. Bu nedenle işlem sayınızı arttırmanız. Bir ödül olduğunda işinize yarayacaktır.

İkinci Adım LIQUIDITY;

Bu bölümde, swap işlemleri sonrasında elimizde olan tokenleri EVMOS ile birleştirerek havuzlar yaratıyoruz. Bu havuzlara token ekleyin, sonrasında birazını geri çekin, tekrar ekleyin. İşlem sayısı arttırmaya bakın.

Son Adım FARM;

Bu kısımda görsellerdeki pariteler önemli olanları Farm kısmına ekleyip, geri çekin, sonra tekrar ekleyin, Stake ve Bridge bölümleri aktif değil. Burada işlemleri bol bol yapın. Cosmos ekosisteminde EVMOS ağı önemli airdrop yaparlarsa sizinde payınıza bir şeyler düşer.

Herkese bol kazançlar ve sağlık günler dileriz.