Mart 23, 2022

DeGate Testneti

ile admin

ZK teknolojisi üzerine kurulu bir Merkezi Olmayan Değişim (DEX) protokolü olan DeGate , bu yıl yaz ortasında Mainnet’i başlatmayı planlıyor. Testnet’i yayınladı. DeGate, Ethereum ekosisteminde spot grid ticareti sağlayarak, merkezi borsalara benzer bir deneyim sunuyor. Merkeziyetsiz borsalardaki önemli bir boşluğu dolduruyor.

Testnete katılmak için her zaman belirttiğimiz gibi Metamask cüzdana ihtiyacımız var. Metamask cüzdan kurulumu ve ağ ekleme hakkında bilginiz yok ise; Detaylı anlatım videosunu ekliyorum. Oradan adım adım takip edip kurabilirsiniz.

Testnet için sıra geldi, Rinkeby Testnet ağını aktif etmeye, (Not: bu adımları daha önce yapmış olanlarda testnet bölümünden devam edebilir.) “Ayarlar” -> “Gelişmiş” -> “Test ağlarını göster”e gidin – “ON” duruma getirin.

Artık testnet için hazırız. Bize Test ağında ETH lazım onun için Faucet adreslerini alta bırakıyorum. Aşağıdaki faucet adreslerinin farklı farklı şartları olabilir, ona uygun yapabilirsiniz. Faucet olsa da test ağı olsa da buradaki tokenlerin de bittiğini unutmayın.

https://faucets.chain.link/rinkeby
https://www.rinkebyfaucet.com/
https://faucet.paradigm.xyz/
https://app.mycrypto.com/faucet

DeGate platformunun testnetin geçelim, https://testnet.degate.com/ sitesine gidiyoruz. Siteyi açtığımızda gelen onay kutularını kabul edip, cüzdanımızı bağlıyoruz. Hızlıca bir kaç saniye içinde kaydımızı tamamlamış oluyoruz.

Kayıt işlemi bittikten sonra, platforma cüzdanımızdan para transferi yapıyoruz. Bu şekilde işlemleri daha hızlı yapmış oluyor ve daha az gas fee ödemiş oluyoruz. Aşağıda görselini sizler için bırakıyorum. Deposit yaptıktan sonra işlemlerinizi yaptıktan sonra Withdraw yapmayı da unutmayın.

Account kısmına geldiğinizde transfer de yapalım. “Internal Transfer” kısmında 0x13B19fd63d34Be9d3D6d25ebd7142134C0cfc725 adresine bir miktar ETH gönderiyoruz. Tabii ki miktarların önemi yok ama işlemlerin hepsini yapmak için idareli kullanmaya özen gösterelim.

Trade kısmında spot alımlar ile başlayalım.

Tüm paritelerde işlemler yapın ama özellikle DG-ETH havuzunda spot alımlar, limit order şeklinde tüm fonksiyonları deneyin. Yapabildiğiniz kadar işlem ve swap yapın.

Ana borsadan spot işlemler açın alım satın yapın bolca, Market kısmında tüm alım-satım piyasa kendin zaman yada fiyat belirleyecek gerçekleştirin.

Grid kısmına geliyoruz. Burada Auto ve Manual olarak iki bölümü de kullanıyoruz. Auto bölümünden kopya çekerek Manual kısmı da halledebilirsiniz.

Emir tahtasına alım veya satım yönünde emirler ekleyin.

Tabii ki testnet için sitedeki tüm butonlara basın.

Gördüğünüz gibi testnet o kadar zor değil. Biraz sabır.

Acele etmeden daha başarılı olacaktır.