Mart 17, 2022

Lumeris Finance Testneti

ile admin

Bu yazımızda, sizlerle birlikte farklı bir ekosistemde testnete katılacağız. Cosmos(ATOM) ekosisteminde katılacağımız testnet için farklı bir cüzdan kullanacağız.

Keplr Wallet

Öncelikle Chrome Web Mağazasından Keplr Wallet indiriyoruz. İndirme linkine ulaşmak için buraya tıklayabilirsiniz.

  1. Chrome eklentisini kurduktan sonra “Create New Wallet” seçeneğine basıyoruz.
  2. Bize özel anahtar için seçenek sunuyor 12 veya 24 kelime istediğinizi seçebilirsiniz.
  3. Cüzdan Adımızı Belirliyoruz.
  4. Şifremizi belirliyoruz.
  5. Bir sonraki adımda bize verilen anahtar kelimeleri doğru sıra ile seçip onaylıyoruz.

Tebrikler! Artık Keplr Wallet’ınız var.

Sıra geldi test ağını cüzdanımıza eklemeye,

Öncelikle Lumeris Finance sitesine buradan gidiyoruz.

Keplr Wallet cüzdanımızı bağlıyoruz. Onaylama işlemi sonrası Juno Uni Test ağı cüzdanımıza eklenmiş oluyor. Platformda dikkat etmemiz gereken kısım aşağıda görselde (1. Adım) gösterdiğimiz gibi UNI ağında olması gerekiyor.

Test ağını da cüzdanımıza ekledikten sonra, artık test için gerekli olan JUNO’ları almaya geldi. Discord kanalına gidiyoruz. Buradan ulaşabilirsiniz. bu kısıma gittiğinizde öncelikle doğrulama botundan gelen mesaja basarak hesabımızı doğruluyoruz.

İkinci adım olarak $request juno1….. şeklinde olan adresimizi yapıştırıp gönderiyoruz. Kısa süre içerisinde test tokenleri cüzdanımıza gelecek.

Test tokenleri geldikten sonra Açıkta bulunan tüm havuzlar için sırasıyla

  1. BOND
  2. UNBOND
  3. UNBOND ALL
  4. CLAIM

kısımlarını kullanıyoruz. Tabii ki miktarlar önemli değil. Hepsini kullanmamaya özen gösterin işlemler içinde JUNO komisyonu ödüyorsunuz. Mevcut bulunan 4 havuz içinde işlemleri aynı şekilde yapabilirsiniz. İşlemlerde miktarlar önemli değil. CLAIM kısmı için nisan ayı diyor. Not alın, o zaman claim tuşunu kullanacaksınız.

Tüm havuzlarda bu işlemleri bir kaç defa deneyin. En son adımda Havuzların tamamına belli miktarlarda yatırın ve o şekilde kalsın, sonrasında CLAIM tuşu için içeride bir şeylerin birikmesi gerekiyor 😀

Testnetimizi tamamlamış olduk. Site üzerinde her yeri kurcalamayı ve bir hata ile karşılaşırsanız discord kanalında iletmeyi unutmayın.

Bol kazançlı ve sağlıklı günler dileriz.