Mart 17, 2022

Nexus Protocol Testneti

ile admin

Bu yazımızda, Terra Luna ağında, merkeziyetsiz borsalardan birini ve pasif gelir için likidite havuzlarına kripto para ekleme gibi özelliklerini kullanarak, Nexus Protokol’ü deneyimleyeceğiz. Farklı ağlarda DEFI platformlarını ve DEX borsalarını deneyimlemek oldukça önemli.

Bu alanlarda ilerlemek isteyenler ve bir gün işi buralara düşenler için önceden tüm işlemleri yapmış olacaklar. Hazırsak başlayalım.

Öncelikle Terra Luna ağı için bize Terra Station Wallet gerekli, kurulumu ve diğer tüm detaylar için alta videosunu bırakıyorum. Tüm detayları video da mevcut. 😀

Sıra geldi, test tokenlerimizi almaya bunun için cüzdan adresimizi alarak. Terra Faucet adresine buradan gidebilirsiniz.

Faucet kısmında UST alın. LUNA vb. token alırsanız Buradan swap yaparak UST dönüştürebilirsiniz. Burada unutmadan, Terra Station Wallet kısmında çarktan “MAINNET” kısmından “TESTNET” kısmına cüzdanımızı geçiyoruz.

Sıra geldi platformu kullanmaya;

Buradan platforma erişiyoruz. Testnet kullanımı için kullanıcı adı ve şifre isteyecek;

Kullanıcı adı: testuser

Şife : exyxpN5SHEzbBz2tKqGp4BuTkR2zmX

bunları girerek siteye erişiyoruz ve Terra Station Wallet cüzdanımızı siteye bağlıyoruz.

Kullanıma hazırız.

Birinci adım SWAP;

İlk önce UST > Psi alıyoruz. Sonrasındabu Psi’lar bize lazım olacak. nLUNA ve nETH, Psi ile alacağız. Tabii ki diğer testnetler gibi burada miktarlar önemli değil.

İkinci Adım FARM;

Bu kısımda elimizde olan Psi ile nLUNA ve nETH’ları havuzlara ekliyoruz. +Farm tuşu ile ekleme yapıyoruz. Sonrasında +withdraw tuşu ile birazını geri havuzdan alıyoruz. Üç havuz içinde bunları yapıyoruz.

Üçüncü Adım VAULT;

Bu bölümde, bLUNA ve bETH Deposit edeceğiz. Bunun için bLUNA olması lazım, buradan swap yerine gidiyoruz elimizde olan LUNA veya UST ile biraz bLUNA alacağız. Şimdi de bETH lazım bunun içinde bETH kısmında önce withdraw yapıyoruz. Yaklaşık olarak 0,0003 bETH veriyor. Bunları önce deposit yapıyoruz sonra withdraw yapıyoruz. Özet olarak önce yatıracağız sonra biraz çekeceğiz. Bu işlemlerin düzgün çalışıp çalışmadığını test ediyoruz. Her yazımız da hatırlatıyoruz. Burada da hatırlatalım, burası test ağı her türlü hata ile karşılaşabilirsiniz. Bu hataları ekibin kendisine iletin. Bunlar sizin için ekstra ödüller demektir. Ödüller dağıtılırken geri dönüş yapanlar daha fazla ödül alacaktır.

Dördüncü Bölüm GOVERN;

Bu bölümde Psi stake edeceğiz. Elimizde kalan Psi tokenlerini bu alanda stake ediyoruz. Sonrasında bir kısmını Unstake ediyoruz.

Terra ağındaki Nexus Protocol testnetini tamamaldık. En son kısımda tüm havuzlardan ve stake ettiğimiz kısımlardan “CLAIM” butonu ile kazandıklarımızı topluyoruz. Çalışmayanlar olursa biraz süre tanıyın yada bir gün sonra CLAIM butonunu kullanın.

Tabii ki site içerisindeki tüm kısımları deneyin, tüm butonlara basın, karşılaştığınız hata ve diğer çalışmayan unsurları ekibe discord kanalından bildirin.

Herkese bol kazançlı ve sağlıklı günler dileriz.