Mart 31, 2022

Parcl Protocol Testnet

ile admin

Bu yazımızda Solana ağı üzerinde, NFT ile birleştirilmiş DEX borsasının kullanımını test edeceğiz. 30 Mart 2022 tarihinde başlayan testnet bitiş süresi 10 Nisan 2022 ve sürekli olarak yapmamız gerekiyor. Solana ağı olduğu için gayet hızlı şekilde testnetimizi tamamlayabiliriz.

Ayrıca bu testnette faucet sorunu da yok istediğiniz kadar test tokeni alabiliriz.

Öncelikle bize Solana ağında Phantom cüzdan gerekli, eğer phantom cüzdan kurulumunu bilmiyorsanız; Aşağıda adım adım detaylı video anlatımını bırakıyorum. Oradan Kurabilirsiniz.

Cüzdanı kurulumunu tamamladıktan sonra, Ayarlar > Ağı Değiştirin > Testnet ağına geçiyoruz.

Testnet yapacağımız siteye buradan giderek cüzdanımızı bağlıyoruz.

Cüzdanımızı bağladıktan sonra test tokenlerimizi alacağız. Solana ağı olduğu için SOL ve USDC test tokenleri için faucet sayfasına buradan ulaşabilirsiniz.

Test tokenlerimizi aldıktan sonra, Trade bölümüne geçiyoruz. Oradaki tüm parametreleri, USDC ile swap işlemi yaparak tamamlıyoruz. Yapabildiğiniz kadar yapın. Birden fazla kez test tokeni alabiliyoruz. O nedenle işlemleri vaktiniz olduğu sürece yapabilirsiniz.

Swap kısmı bittikten sonra, Pools kısmına geçiyoruz. Buradaki tüm alanlar için likidite ekleyip, Remove yapın. En son likidite ekleyip geçiyoruz.

Son bölümde ise Borç alma ödeme kısımlarını yapıyoruz. Borrow, Repay, Deposit, Withdraw tüm tuşları kullanarak tüm pariteler için yapmayı unutmayın.

Tekrardan hatırlatalım, 10 Nisana kadar sürekli yapmayı unutmayın.

Geldik, herkesin sevdiği kısma, bu testnet sonrasında, Çıkacak olan, NFT’ler için whitelist’de yerinizi alabilir ve sonradan açıklayacakları, diğer ödüllerin sahibi olabilirsiniz. Tüm işlemlerinizi bitirdikten sonra, son gün Buradan formu doldurmayı unutmayın.

Yaşadığınız hata ve bulduğunuz diğer sorunlar için discord kanallarından iletişime geçmeyi unutmayın.