Nisan 19, 2022

Umeemania Testnet

ile admin

Cosmos ekosistemi içinde geliştirmelerine devam eden Umee yeni testneti ile karşınızdayız. Ocak ayında yayınlanan testnete katılanlar iyi 100’lerce dolar ödül kazandı. Şimdi ikinci testneti başlıyor.

15 Nisanda başlayan testnete katılmak için yapmanız gerekenleri sırasıyla sizlere gösterelim;

Öncelikle Keplr Wallet ve Metamask cüzdana ihityacımız var;

Keplr Wallet kurulumu için aşağıdaki videodan izleyerek kurabilirsiniz.

Keplr Wallet kurulumu tamamladıktan sonra, şimdi sırada metamask cüzdanı kurmak gerekiyor. Bunun içinde aşağıda detaylı anlatımdan metamask cüzdanı kurabilirsiniz.

Önemli uyarı; ilk defa metamask ve keplr wallet kurulumu gerçekleştirdiyseniz. Bu adımı geçebilirsiniz. Daha önceden metamask ve Keplr wallet kurmuş ve kullanmış olanlar için Umeemania testneti için hem metamask hemde Keplr wallet yeniden kuruyoruz!

Cüzdan adımlarını tamamladıktan sonra, sıra geldi test tokenlerini almaya,

Metamask için Goerli test ağını kullanacağız. Bunun için test tokenlerini buradan alabilirsiniz.

Şimdi sıra geldi, Umee için test tokenlerini almaya;

Öncelikle platforma buradan gidiyoruz. Umee test ağlarını kepler wallet eklemek için, cüzdanlarımızı tek tek bağlıyoruz.

 

Keplr wallet içerisinde bu işlemleri yaparken, aprove işlemi yaparak, Umee ağında hepsini cüzdanımıza eklemiş oluyoruz. Test ağlarını ekledikten sonra her bir ağ için test tokenlerini isteyeceğiz. Bunun için discord kanalına gidiyoruz. Buradan discord kanalına ulaşabilirsiniz.

Discord kanalına girdiğinizda, “join here” kısmında mor ahtapota basıyorsunuz ve doğrulamayı gerçekleştiriyorsunuz. Üstteki resimde gösterildiği gibi, sonrasında, Umeemania Testnet bölümü altında “umeemania-faucet” kısmı aktif olacak, aktif hale gelmesi yoğunluğa göre değişkenlik gösterebilir. Biraz bekleyin.

Test tokenlerimizi “umeemania-faucet” bölümünden talep edeceğiz. Şuan için 12 saatte bir alınabiliyor. Sürekli talep etmeyi unutmayın.

Şimdi sıra geldi test tokenlerimizi nasıl talep edeceğimize, Öncelikle, Atom Umeemania, Osmos Umeemania, JUNO Umeemania, Umee Umeemania adreslerimiz alıyoruz. Sonrasında adreslerimizin başına; !request adresiniz şeklinde hazırlıyoruz;

Örnek;

!request cosmos14w4mg53kj0waq0tgrxhunp8t27d4x5d3dl58g7
!request umee14w4mg53kj0waq0tgrxhunp8t27d4x5d3lffcvv
!request osmo14w4mg53kj0waq0tgrxhunp8t27d4x5d39y8h7v
!request juno14w4mg53kj0waq0tgrxhunp8t27d4x5d3mdhu0z

Discord kanalında size “umeemania-faucet” kısmı açıldıktan sonra, o bölüme örnekteki gibi yapıştırıp gönderiyoruz.

Test tokenlerimizi de aldığımıza göre, platformu kullanmaya başlayabiliriz. Testnete geçmeden önce, Umeemania testnetini hergün yapmaya ve TVL değerlerinizi arttırmaya özen gösterin. Umee ekibi anlık ekran görüntüleri alarak, ödül dağıtımı gerçekleştireceği için, sürekli işlemleri yapmayı unutmayın.

Burada hem COSMOS kısmında hemde ETHEREUM kısmında aynı işlemleri yapacağız. İkisi içinde TVL oldukça bol şekilde değeri kasın.

Platforma buradan gidiyoruz.

İlk market kısmında gelen tüm tokenleri tamamını transfer ediyoruz.

Bu işlemi tamamladıktan sonra, SUPPLY kısmına geçip, platforma borç veriyoruz. Öncellikle “Collateral” bölümünde tüm tokenleri bir kere aktif hale getirmeniz yeterli. Size gelen tüm tokenler ile bu işlemi yapabilirsiniz. Unutmayın burada sürekli işlemler yaparak TVL değerinizi olabildiğince yüksek rakamlara getirin!

Şimdi sıra geldi, BORROW borç alma bölümüne, bu kısımdan tüm tokenlerden rastgele rakamlar ile borç alıyoruz.

Tüm işlemleri bitirdikten sonra, DASHBOARD kısmına geliyoruz. Burada TVL değerimiz ve ne kadarlık borç limitimiz olduğunu görüyoruz. Aldığımız Borçları, SUPPLY kısmından tekrardan borç veriyoruz. Sonra gidip tekrar borç alıyoruz. Bu şekilde döngüler yaratarak TVL değerlerinizi arttırabilirsiniz.

Tabii ki arada REPAY yapmayı unutmayın, testnette olsa, doğru oranlarda işlemlerinizi yapmazsanız. Tasviye ile karşı karşıya gelebilirsiniz. TVL değerlerini korumak önemli!

Burada gösterdiğimiz COSMOS için tüm işlemleri ETHEREUM kısmında da gerçekleştirin!

Şuan için bitiş süresi Mayıs başı olarak belirtilmiş fakat Mayıs ortasına kadar uzatılabilir. Bu nedenle hemen yapmaya başlamanız sizin için daha değerli olacaktır. Vakit kaybetmeden testnete başlamanızı tavsiye ederiz.